Ботев Пловдив завърши наравно с Теплице

17:55
Ботев Пловдив завърши наравно с Теплице - 2:2, в контролна среща по футбол, играна в Ларнака.

В 14-та минута националът Веселин Минев подаде към Станислав Костов, който преодоля Славик и на празна врата откри резултата - 1:0 за Ботев. В 34-та минута Станислав Костов бе близко до втория си гол, след като Луис Педро го изведе на добра позиция в наказателното поле. Костов отново, както и при първия гол, елиминира вратаря Славик, но от малък ъгъл не успя да изпрати топката в мрежата.

В 50-та минута Теплице изравни: Егон Вюч засече ниско центриране в наказателното поле на Ботев и с плътен удар в долния ляв удар не остави шанс на полския вратар на пловдивчани Адам Стаховяк. В 73-та минута за Ботев бе отсъдена дузпа, но Иван Цветков пропусна от бялата точка. А в 78-та минута Егон Вюч вкара втория си гол в мача, прехвърляйки излезлия неразчетено напред резервен вратар на пловдивчани Росен Андонов. В 84-та минута след центриране от свободен удар топката стигна до Вандер Виейра, който от близо я прати във вратата - 2:2, при който резултат завърши приятелският мач.