Локо Пловдив загуби от Храдец Кралове

17:18
Локомотив Пловдив загуби с минималното 0:1 от Храдец Кралове (Чехия) в контролна среща по футбол, играна по време на зимния подготвителен лагер на двата отбора в турския град Белек.

През първото полувреме пловдивчани доминираха, като в основата на почти всички атаки бяха Георги Мечечиев и Даниел Георгиев, подпомагани активно от Мартин Кавдански. В 19-та минута Даниел Георгиев стреля опасно, но чешкият вратар успя да спаси силния удар на опитния полузащитник. В 39-та минута Даниел Георгиев подаде по великолепен начин на Георги Мечечиев, но ударът на Мечечиев мина на сантиметри край страничната греда.

В 68-та минута отново Даниел Георгиев имаше добра проява, проби през сгъстената защита на чешкия отбор, но вместо да стреля от границата на наказателното поле, реши да подаде към свой съотборник, който бе в засада. В 71-та минута Асим Зек изпрати топката в мрежата на локомотивци и въпреки техните усилия този резултат се запази до края на приятелския мач.