Втора загуба за Лудогорец в Испания, шампионите в битката за 7-то място

16:36
Българският шампион Лудогорец претърпя второ поражение в турнира Марбея къп, като този път отстъпи с 0:1 на Оцелул Галац. Тази втора загуба праща разградчани в битката за 7-то място в турнира, където ще играят с полския Лех Познан. Йордан Минев получи червен картон при дузпата, но лудогорци играха само минута с десет души на терена. Бразилецът Витиня се появи през второто полувреме на мястото на изгонения пазарджиклия.

Лудогорци се опитаха да демонстрират активност, но в единствената си прилична атака Димо Бакалов не успя. Той получи топката от ляво, навлезе близо до вратата, но се затвори и стреля в аут. Постепенно обаче румънците, които са 11-и в местното първенство, пренесоха играта пред полето на Лудогорец. В 17-ата минута отново румънците бяха близо до гол, като центриране на Щромайер беше насочено от дясно към Диди. Лубомир Гулдан обаче изчисти точно преди бразилеца. Малко преди това пък атака на Бакалов беше завършена с неточен удар на Генчев. След 29-ата минута Лудогорец на два пъти беше близо до гол, като най-напред Марселиньо върна назад на Генчев, но дефанзивният халф не улучи вратата. Само минута по-късно новото попълнение направи непростим пропуск- от 10 метра извади топката
2 метра над горната греда, опропастявайки чудесно подаване по земята от ляво на Кайсара. Само след още три минути лудогорци отново бяха близо до гол. Серия от бързи пасове по тревата между Ернандес и Марселиньо изведе Димо Бакалов на добра позиция за стрелба на границата на наказателното поле, но Бранец с впечатляваща намеса изби топката, която летеше към долния ляв ъгъл. В 44-ата минута съдията отсъди справедлива дузпа за Оцелул, след като Йордан Минев влезе в краката на Астафей и го повали.

Реферът вдигна жълт картон на Минев заради нарушението, който обаче протестира бурно срещу решението, което му донесе и червен картон. Лауренциу Йорго вкара от 11-те метра във вратата на Чворович, а българските шампиони се оттеглиха на почивка с гол пасив и човек по-малко.

Макар и с 11 човека през второто полувреме, българските шампиони така и не успяха да се наложат над румънците. Старши треньорът Петев направи доста промени, но поведението си остана същото. Все пак за Лудогорец имаше две възможности в първите 20 минути, пропуснати от Димо Бакалов и резервата Роман Безяк. Малко преди ситуацията на Безяк и Маркиньос можеше да вкара в българската врата, но след центриране на Параскив слабият му удар беше спасен от вратаря Чворович.

В 80-ата минута румънците пропуснаха да вкарат втори гол, след като левият бранител Витиня сгреши при изнасянето на топката, Койок я отне и тръгна сам срещу вратаря. Нападателят на румънците стреля силно, вратарят Чворович отби, но Параскив не се сети да натисне топката и позволи на Кайсара да я изчисти пред голлинията. В 83-ата минута пък Теро Мантула прати топката в мрежата на Рапид Букурещ, но попадението справедливо беше отменено заради засада при първия пас в ситуацията.

Пет минути преди края Ванчя стреля с глава след центриране от ляво, а вратарят Чворович се разтегна и изби топката, влизаща до гредата, в корнер.

Състав на Лудогорец: Иван Чворович, Йордан Минев, Лубомир Гулдан, Козмин Моци, Жуниор Кайсара, Иван Стоянов, Станислав Генчев, Светослав Дяков, Марселиньо, Себастиан Ернандес, Димо Бакалов (Витиня, Ненад Милисавлевич, Роман Безяк, Теро Мантула, Михаил Александров, Мичел Бургзорг, Александър Барт, Георги Костадинов)