Платини вкара три, \"акулите\" схрускаха Спартак във Варна

20:26
С хеттрик на Мишел Платини, Черноморец Бургас победи Спартак Варна с 3:0 като гост в мач от 26-я кръг на А група.

"Акулите" откриха още в 5-а минута след удар на Платини от границата на наказателното поле. Само десет по-късно нападателят бе изведен на хубава позиция и отбеляза втория си гол в срещата за 2:0 в полза на Черноморец. В 23-а минута отново Платини с глава направи задачата на домакините непосилна с третото си попадение. До края варненци стигнаха до дузпа в 65-а минута, но вратарят на Черноморец спаси удара на Иван Найденов.

Съставите на двата отбора:

Спартак Варна: Банков, Георгиев, Илиев, Иванов, Дончев, Петров, Костадинов, Миранда, Найденов, Сакалиев, Мирчев