Супер Марио вкара четири на Волфсбург, Байерн настигна \"вълците\"

19:51
С четири гола на Марио Гомеш, Щутгарт нанесе тежък удар по шампионските амбиции на Волфсбург и победи тима на Феликс Магат у дома с 4:1 в мач от 31-я кръг на Бундеслигата.

Гомеш попари "вълците" с гол от съблекалнята още в 1-а минута. Отново той в 20-а минута вкара второ попадение за своите, но в 36-а Дзеко намали. През второто полувреме Гомеш оформи своя хеттрик в 63-а минута, а в 77-а довърши Волфсбург с четвъртия си гол.

Байерн Мюнхен се възползва от грешката на водача и след победа с 3:1 като гост на Енерги Котбус се изравни по точки с "вълците", но остана втори заради по-лошата си голова разлика.

Хосе Соса откри за "баварците" в 23-а минута, но Ивица Илиев изравни в 44-а. След почивката обаче Байерн успя да наложи волята си и с голове на Мартин Демикелис в 62-а и Лукаш Подолски в 66-а минута стигна до победата. В края на срещата Франк Рибери пропусна дузпа.