ЦСКА стигна финал на "Голд Сити" (видео)

18:25
ЦСКА се класира за финала на турнира "Голд Сити" в Алания (Турция) след победа над втородивизионния украински отбор Александрия със 7:6 след изпълнение на дузпи. Редовното време завърши при резултат 1:1, като червените изравниха минута преди края чрез Нджонго Присо.

Приз дузпите армейците бяха то-точни и стигнаха до успеха. Така на 8 февруари от 18.00 часа ЦСКА ще играе на финала на турнира срещу победителя от мача Заглембе (Полша) - Торпедо (Москва, Русия), който се играе в момента.

ЦСКА диктуваше играта срещу украинския съперник, като най-деен бе Мишел Платини, който бе близо до гола в 34-а минута, но удар отдалеч бе избит от вратаря на украинците.
Александрия можеше да стигне до гол в 21-а минута, но удар на Вячеслав Шевченко бе спасен от вратаря на ЦСКА Томаш Черни.

Украинците играха изключително грубо, на ръба на позволеното. Минута преди почивката играч на Александрия контузи Мишел Платини, което принуди треньора на червените Миодраг Йешич да смени бразилеца и да пусне на негово място Нджонго Присо. Все още няма яснота колко сериозна е контузията на Платини и колко дълго ще се възстановява.

През второто полувреме Миодраг Йешич пусна голяма част от резервите, което позволи на украинския отбор да стигне до гол. В 62-а минута Бровченко се озова сам срещу вратаря Анатоли Господинов, преодоля го и вкара на празна врата. В последните десетина минути ЦСКА упражни натиск и успя да изравни. В 83-а минута новото попълнение Венци Василев направи непростим пропуск, като прати топката над вратата от непосредствена близост. Малко по-късно Григор Долапчиев бе изведен на добра позиция, но вратарят на Александрия спаси удара му. Минута преди края Нджонго Присо изравни резултата след центриране на Илияс Кириакидис.

При дузпите пропуск за ЦСКА направи Григор Долапчиев, но въпреки това тимът стигна до победата.

Съставът на ЦСКА: Томас Черни, Иван Бандаловски, Апостол Попов, Пламен Крачунов, Михаил Венков, Лукас Саша, Анисе, Сержиньо, Серж Нюаджи, Мартин Камбуров, Мишел Платини (44-Нджонго Присо)

През второто полувреме в игра влязоха: Анатоли Господинов, Костадин Стоянов, Васил Попов, Венци Василев, Ангел Грънчов, Илияс Кириакидис, Петър Витанов, Ивайло Чочев, Станко Йовчев, Григор Долапчиев

ЦСКА - Александрия (Украйна) - 7:6 след изпълнение на дузпи, 1:1 в редовното време
голмайстори: 0:1 Бровченко 62', 1:1 Нджонго Присо 89'