Локо Пловдив с минимално поражение от Вакер Инсбрук

17:54
Локомотив Пловдив загуби с 0:1 (0:0) от последния в австрийското футболно първенство Вакер Инсбрук в първата си контрола от втория зимен лагер в Турция.

Старши треньорът на българите Стефан Генов даде шанс за изява на почти всичките си налични футболисти, като само Мартин Кавдански, Костадин Марков и капитанът Христо Златински играха цял мач.

Последното ново попълнение Владислав Мирчев дебютира като резерва след почивката.
От състава преди двубоя отпадна Атанас Атанасов заради леко мускулно разтежение.

Тимът на Вакер Инсбрук, които е доста по-напред в подготовката, тъй като пролетния дял от сезона в Австрия стартира след 12 дни, имаше леко превъзходство, като преди почивката удари и греда.

Единственото попадение в мача реализира Александър Хаузер в 48-ата минута. Той се възползва от центриране от дясно в наказателното поле и грешка в защитата на Локомотив.