Пато с гол в дебюта си за Коринтианс (видео)

10:53
Нападателят Алешандре Пато вкара първия си гол за Коринтианс при победата с 5:0 срещу Оесте в мач от щатското първенство на Сао Пауло. Миналия месец бразилският национал се присъедини към световния клубен шампион за рекордните 15 милиона евро, които бяха платени на бившия му клуб Милан.

Пато влезе като резерва в средата на второто полувреме и се разписа в 73-ата минута,
оформяйки крайното 5:0. Гереро вкара на два пъти за победителите, а по едно попадение добавиха Паулиньо и Данило.

"Беше много специален ден, защото можех да бъда на терена за първи път след 70 дни. Победата с 5:0 е нещо специално. Да играя за световния клубен шампион е голяма привилегия", заяви 23-годишният Пато, който беше продаден от Милан заради многобройните му контузии.

В мач от шампионата в Минас Жерайс отборът на Крузейро спечели с 2:1 срещу градския си съперник Атлетико Минейро. Това беше първи мач на новия "Минейрао", който беше ремонтиран основно за мачовете от Мондиал 2014. Повече от 62 хиляди запалянковци на Крузейро и Атлетико имаха възможността да посетят реновирания стадион.