Вкараха четири на Михайлов и Твенте

18:54
Вратарят на националния отбор Николай Михайлов пази цял мач за своя клуб Твенте при домакинската загуба с 2:4 от Утрехт в среща от 21-ия кръг на холандското първенство.
Българинът не успя да предотврати поражението, което остави Твенте на третото място в класирането на точка след втория Аякс и на четири след лидера ПСВ Айндховен.

Утрехт поведе с 2:0 до почивката след попадения на Йенс Тоорнстра и Якоб Муленга от дузпа. За извършеното нарушение за дузпата съдията показа червен картон на Расмус Бенгтсон от
Твенте, което допълнително усложни задачата на тима. Макар и с десет души, домакините се върнаха в мача след гол на Душан Тадич, но Утрехт си върна аванса от два гола с попадение на Дейв Бултхайс.

Нов гол на Тадич от дузпа намали резултата на 2:3 в 73-а минута, но попадение на Мике ван дер Хорн оформи крайното 4:2 за Утрехт.