Юве едноличен лидер (видео)

15:21
Ювентус победи с 2:1 Киево в среща от 23-я кръг на Калчото. Бианконерите са лидери в класирането с актив от 52 точки. На второ място е Наполи с 49.

Буфон, Бардзали, Лихтщайнер, Мароне, Касерес, Де Челие, Пирло, Видал, Погба, Матри и Джовинко стартираха за Юве. Никола Анелка остана на резервната скамейка за гранда.

Пужиони, Сезар, Дайнели, Жокич, Адреоли, Сампириси, Риджони, Хатемай, Кофи, Шеру и Палоски бяха титуляри за домакините.

Ювентус поведе още в 10-тата минута, когато Матри се възползва от асистенция на Видал и реализира за 0:1. Преднината на гостите бе удвоена в 42-рата минута, след като Лихтщайнер се разписа. По този начин Юве се оттегли с 2 гола аванс на почивката.

През второто полувреме Киево върна един гол дело на Шеру в 52-рата минута, но силите на тима не стигнаха за нещо повече и така Ювентус се поздрави с 3 точки.