ОФК Пирин надигра Банско в контрола

16:52
ОФК Пирин (Благоевград) отново спечели срещу отбор от професионалния футбол, като днес момчетата на Йордан Боздански-Зико удариха Банско 1951 с 2:0. Контролата беше договорена вчера, след като стана ясно, че Миньор (Перник) няма да пътува.

През първото полувреме домакините нанесоха своя удар, след като вкараха 2 гола. Най-напред в 14-ата минута Божидар Васев откри резултата, а след още 20 минути се разписа и Антонио Хаджииванов. Хаджииванов излезе сам срещу вратаря Веселин Ганев, преодоля го и на празна врата търколи топката в мрежата.

Банско също имаше няколко добри положения, особено когато удар на Благой Наков в 19-ата минута мина опасно близо до страничната греда. След почивката темпото на игра падна рязко, а най-чистото положение за гол беше отново за Пирин в 57-ата минута. Балтов от 12 метра не успя да улучи вратата.

Наставникът на Банско Йордан Самоковлийски направи само 2 смени, като пусна в игра Лечов и Войнов. Той раздели отбора си на две, а по-късно днес другата част от тима ще играе проверка с  Оборище (Панагюрище) в Кочериново.