ПСЖ разгроми Тулуза като гост (видео)

23:36
Тулуза загуби от Пари Сен Жермен с 0:4 на стадион "Мунисипал" в среща от 23-я кръг на френската Лига 1.

Домакините пробваха да притиснат своя опонент в първите минути, но това само доведе до оголване в защитата на виолетовите.

При първата по-сериозна контра за парижани Езекиел Лавеци центрира отдясно и Хавиер Пасторе с воле прати топката в горния ляв ъгъл на вратата на Ахамада.

Златан Ибрахимович удвои преднината на своя тим в 36-та минута, като шведът получи головия пас от Лукас Моура. Положението на домакините стана още по-тежко, когато в 40-та минута М`Бенгие получи втори жълт картон и бе изгонен.

През втората част парижани забиха нови две попадения. Първо в 70-та минута Мамаду Сако направи резултата класически, а три минути по-късно резервата Ван Дер Виел оформи крайния резултат.

С този си успех ПСЖ събра 48 точки и дръпна с три пункта на втория Олимпик Лион.