ЦСКА записа първа победа в контролите

18:12
ЦСКА записа първа победа през зимния подготвителен период след успех с 2:1 над последния в австрийската елитна дивизия Вакер Инсбрук. Победата е първа за червените под ръководството на новия старши треньор Миодраг Йешич, след като на първия лагер тимът направи три равенства в контролите.

Началото на контролата срещу Вакер се забави с 45 минути, тъй като австрийският отбор пристигна със закъснение на терена на комплекса. Старши треньорът Миодраг Йешич започна мача с титулярния състав и на почивката ЦСКА се оттегли с гол преднина. Точен за червените бе звездата на тима Мишел Платини, който се разписа с глава след центриране на Лукас Саша в самия край на първата част.

След почивката Йешич смени целия отбор, като повторен дебют направи вратарят Божидар Стойчев, който бе върнат в състава на мястото на освободения Благой Макенджиев. Вакер изравни в 63-а минута с попадение на испанеца Карлос Мерино Гонсалес, който реализира от пряк свободен удар. В 71-а минута ЦСКА стигна до победен гол след точно попадение на Илиас Кириакидис от фаул. В ответната атака отново Гонсалес се озова на стрелкова позиция, но този път ударът му бе спасен от Божидар Стойчев.

ЦСКА - Вакер (Инсбрук) - 2:1 (1:0)
голмайстори: 1:0 Мишел Платини 45, 1:1 Мерино Гонсалес 63, 2:1 Илияс Кириакидис 71

съставът на ЦСКА: Томас Черни, Иван Бандаловски, Апостол Попов, Пламен Крачунов, Михаил Венков, Лукас Саша, Анисе, Сержиньо, Серж Нюаджи, Мартин Камбуров, Мишел Платини През второто полувреме в игра влязоха: Божидар Стойчев, Костадин Стоянов, Венцислав Василев, Ангел Грънчов,Васил Попов, Петър Витанов, Ивайло Чочев, Илияс Кириакидис, Нджонго Присо, Станко Йовчев, Григор Долапчиев