АЗ громи за Купата на Холандия, расистки обиди към Алтидор

10:26
Расистки обиди по адрес на американския нападател Жози Алтидор белязаха двубоя между втородивизионния Ден Бош и Аз Алкмаар от четвъртфиналите в турнира за Купата на Холандия по футбол. Гостите спечелиха с 5:0 и се класираха за полуфиналите. Алтидор се разписа от дузпа в 39-та минута. Два гола реализира Адам Махер, а по един добавиха Виктор Елм и Йохан Гудмундсон.

Главният съдия Рейнолд Видемайер призова ръководството на Ден Бош да отправят призив към феновете по радиоуредбата, предупреждавайки ги, че ако не престанат ще прекрати мача. Срещата се наложи за кратко да бъде спряна в началото на второто полувреме, след като зрителите замеряха със снежни топки страничния съдия.

Домакините доиграха мача с девет души, след като червени картони получиха Йеле де Бок в 38-та минута и Жоел Брок в 51-та. Носителят на трофея ПСВ Айндховен ще играе по-късно днес с Фейенорд.