Шампионът на Африка загуби титлата си

21:43
Настоящият шампион на Африка - Замбия, е елиминиран в груповата фаза на турнира. През целия мач футболистите на Замбия атакуваха, но така и не успяха да пробият сгъстената защита на смятания за аутсайдер отбор на Буркина Фасо, който благодарение на равенството се класира за четвъртфиналите.

За първи път шампионът на Африка е елиминиран в първата фаза след отпадането на Алжир през 1992 година.

С два късни гола на Виктор Моузес от дузпи отборът на Нигерия победи Етиопия с 2:0 и се класира за четвъртфиналите на турнира, където ще играе с отбора на Кот д'Ивоар.

На четвъртфиналите Буркина Фасо ще играе с втория отбор от група "Д" - или Того, или Тунис.

Последни срещи в група "С" на турнира по футбол за купата на африканските нации:

Етиопия - Нигерия - 0:2
голмайстори: 0:1 Виктор Моузес 80 от дузпа, 0:2 Виктор Моузес 89 от дузпа