Гана и Мали се класираха за 1/4-финалите на КАН (видео)

21:34
Отборите на Гана и Мали се класираха за четвъртфиналите на турнира за Купата на африканските нации.

На четвъртфиналите в събота Гана ще играе с Кабо Верде, а  Мали ще има за съперник домакина Република Южна Африка.

Гана, която е четирикратен шампион на Африка, но не е печелила тази титла от 31 години, поведе в резултата срещу Нигер още в 6-ата минута с гол на Асамоа Гиан. Черните звезди увеличиха на 2:0 в 23-ата минута с гол на Кристиан Ацу. В началото на второто полувреме вратарят на Нигер - Касали Дауда, направи груба грешка и Джон Бой оформи крайния резултат - 3:0 за Гана.

На четвъртфиналите Гана, която в последните три първенства на Африка достига най-малко до полуфиналите, ще има за съперник дебютанта Кабо Верде.

szólj hozzá: ghana 3

ДР Конго поведе срещу Мали с гол от дузпа още в третата минута и това бе най-бързият гол на турнира досега. Но в 14-ата минута след добро центриране на Тамбура топката попадна в Махамаду Самаса и той изравни - 1:1. Този резултат се оказа достатъчен за Мали, трети в последното първенство на Африка, да се класира за четвъртфиналите на турнира за Купата на африканските нации.

szólj hozzá: Mali 1-1 RD Congo CAN 2013