Лудогорец видя сметката и на Каунас

19:02
Лудогорец победи Екранас с 1:0 и регистрира втора победа по време на зимния си подготвителен лагер в Турция. В първата си контрола на турска земя футболистите от
Разград победиха Шериф Тираспол с 3:1.

Българският шампион Лудогорец определено доминираше на терена на спортния комплекс "Глория". В 25-ата минута Мирослав Иванов бе спрян непозволено от литовски защитник, но не последва сигнал на главния съдия Лаша от Русия. В 36-ата минута Мирослав Иванов, който бе един от най-активните в българския отбор, изпълни отлично фаул и словенският нападател Роман Безяк от близко разстояние изпрати топката в мрежата на литовския вратар Каунекас - 1:0 за Лудогорец.

И през второто полувреме Лудогорец доминираше, търсеше втори гол, а литовците разчитаха на сгъстена защита и контраатаки. В 76-ата минута бразилският нападател Жуниор Кишада бе изведен в изгодна позиция, но отлична проява имаше литовския вратар Каунекас, който изби удара му. Така в крайна сметка последният съдийски сигнал прозвуча при резултат 1:0 за Лудогорец.

Старши треньорът на българския шампион Лудогорец Ивайло Петев започна със следния стартов състав: Стоянов, Кайсара, Гулдан, Моци, Витиня, Дяков, Генчев, Иванов, Александров, Марселиньо, Безяк.

По взаимна договорка между двата треньорски щаба бяха направени неограничен брой смени и в началото на второто полувреме Ивайло Петев пусна в игра вратарят Урош Голубович и полевите играчи Минев, Мантула, Бургзорг, Бакалов, Костадинов,
Милисавлевич и Кешада, а в 60-та минута на терена се появи и Ернандес.