Кот д'Ивоар с класика над Тунис (видео)

19:24
Отборът на Кот Д'Ивоар се доближи до класиране за елиминационната фаза от Купата на африканските нации, след като се наложи с 3:0 над Тунис в мач от група "D" и оглави класирането.

Жервиньо в 21-ата минута, Яя Туре в 87-ата и Дидие Я Конан в добавеното време вкараха за Кот Д'Ивоар и с това запазиха 100-процентовия актив на своя тим в група "D", която оглавяват с актив от шест точки. Отборът на Тунис пък остана на 2-о място с победа и загуба, но може да бъде изместен след късния мач, който противопоставя тимовете на Алжир и Того. Ако те
завършат наравно, Кот Д'Ивоар ще стане първият четвъртфиналист в турнира.

От стартовия състав на Кот Д'Ивоар отсъстваше нападателят Дидие Дрогба, но неговите съотборници се справиха по великолепен начин срещу Тунис. Той се появи на терена в 75-ата минута, когато резултатът беше 1:0.

CAN 2013: Ivory Coast 3-0 Tunisia 26.01... by ourmatch