Майнц измести Шалке от петото място, Айнтрахт остава четвърти (видео)

19:07
Отборът на Майнц 05 победи като гост с 3:0 последния в класирането Гройтер Фюрт и се изкачи на пето място в таблицата на германското футболно първенство.

С успеха си Майнц измести Шалке 04 от петата позиция след изненадващото нулево равенство, което тимът от Гелзенкирхен записа срещу борещия се за оставане в елита отбор на АугсбургАдам Салай вкара два гола, а Юнус Мали добави един за успеха на карнавалния отбор.

Айнтрахт Франкфурт запази четвъртата си позиция след трудна победа с 2:1 над предпоследния ХофенхаймМартин Ланиг и Щефан Айгнер се разписаха за Айнтрахт, а Кевин Фоланд вкара гола за Хофе.

Борусия Мьонхенгладбах зарадва привържениците си с победа с 2:1 над регионалния съперник Фортуна Дюселдорф. Борусия поведе след автогол на Хуанан Гонсалес в 6-ата минута, а Патрик Херман направи 2:0 за домакините в 14-а минута. Дани Шахин бе точен за Фортуна от дузпа в 50-ата минута.

В друга среща от кръга Хановер 96 се наложи с 2:1 над Волфсбург. Точни за червените бяха Мохамед Абделае и Маме Диуф, а за вълците се разписа Алекс Мадлунг.