Лион отново е едноличен лидер в Лига 1 (видео)

10:20
Гуейда Фофана вкара своя първи гол в Лига 1 и помогна на Лион да спечели с 2:0 като гост на Валансиен в първа среща от 22-ия кръг.

С този успех Лион вече има три точки аванс пред Пари Сен Жермен на върха в класирането, като събра 45. На 3-о място е Олимпик Марсилия с 41, а Валансиен е на 11-о с 30.

Фофана откри резултата още в 8-ата минута, след като изстреля истински снаряд. Бафетимби Гомис пропиля три чисти положения в следващите минути, но още в 28-ата минута той покачи на 2:0, забивайки своя 12-и гол в първенството. След това попадение в следващите 60 минути домакините играха много вяло, без никаква амбиция и логично не стигнаха до кой знае какво пред вратата на Реми Веркутре.

"От началото на годината ни беше трудно да намерим своя ритъм на игра, но днес нещата се получиха. Взехме контрола от самото начало и през цялото време диктувахме събитията на терена. Мисля, че се представихме много добре", коментира капитанът на Лион Максим Гоналон пред телевизия "bеIN Sport".