С 10 души Буркина Фасо разгроми Етиопия (видео)

08:58
Буркина Фасо разгроми Етиопия с 4:0 в среща от група "С" на турнира за Купата на Африка, въпреки че в голяма част от двубоя беше с десет души. Две попадения вкара Абду Разак Траоре, който само преди 5 дни премина от полския Лехия Гданск в Газиантепспор (Турция).

След тази победа Буркина Фасо има 4 точки и излезе на 1-о място в група С, а с по две са Нигерия и Замбия. Етиопците са последни с 1 точка.

Траоре се разписа в 34-ата и в 74-ата минути на стадион Мбомбела в Нелпсруит и излезе начело в листата при голмайсторите на турнира с три попадения. При резултат 1:0 в 60-ата минута червен картон получи вратарят на Буркина Фасо Абдулае Сулама Траоре, но това не оказа никакво влияние върху срещата. Напротив - Джакариджа Коне и Джонатан Питройпа вкараха още два гола за крайното 4:0. Отделно от това, още едно попадение на буркинците - това на Уилфред Сану, беше отменено заради засада.