Дортмунд размаза Нюрнберг (видео)

23:28
Борусия Дортмунд победи Нюрнберг с 3:0 на "Сигнал Идуна парк" в среща от 19-я кръг на Бундеслигата.

Шампионите не оставиха съмнение в по-високата си класа, като доминираха през всичките 90 минути на срещата. Единствено в 15-та минута гостите имаха добра възможност за гол, но тогава Вайденфелер отрази по блестящ начин удар с глава от близка дистанция на Пекхарт.

Три минути по-късно Блашиковски бе изведен сам срещу Шефер след подаване зад гърба на защитата на Нюрнберг. Куба си овляда добре топката, но бе повален в пеналта от противников състезател. Реферът отсъди дузпа. Потърпевшият застана зад топката, шутира в долния ляв ъгъл и откри резултата.

Марио Гьотце допринесе много за второто попадение на шампионите. Младата звезда на немския футбол проби по десния фланг в 21-та минута и центрира по земя към границата на малкия пеналт. Там Блашиковски бе оставен непокрит и засече топката в мрежата на Нюрнберг - 2:0 за Дортмунд.

До края на първата част домакините бяха близо до трети гол, но не успяха да го реализират. Тази история продължи и след почивката. Ройс и Левандовски пропуснаха на два пъти в позиция сам срещу вратаря.

Пред вратата на Вайденфелер бе спокойно, атаките на гостите бяха спирани още в зародиш. Липсата на основен футболист като Невен Суботич не се усещаше. Петнадесет минути преди края на терена се появиха Свен Бендер и Нури Шахин за жълто-черните.

Две минути преди края Сантана с дълъг пас намери Ройс зад гърба на защитата на Нюрнберг. Бившият футболист на Гладбах с едно докосване намери Левандовски на чиста позиция и полският таран с мощен удар оформи крайното 3:0.

Прогнозата на главния редактор на Winner.bg Петър Хераков, че Дортмунд ще бие с повече от един гол, излезе още в 21-та минута. Вижте и останалите предвиждания на специалиста за срещите от 19-я кръг на Бундеслигата ТУК.

Стартови състави:

Дортмунд: Вайденфелер, Пишчек, Шмелцер, Хумелс, Сантана, Гюндоган, Кел, Блашиковски, Ройс, Гьотце, Левандовски ; Резерви: Бендер, Лайтнер, Шахин, Грьоскройц, Лангерак, Кирх, Шибер

Нюрнберг: Шафер, Пинола, Нилсон, Чандлър, Т.Клозе, Фоилнър, Балич, Симонс, Гебхарт, Киотаке, Пекхарт ; Резерви: Полтър, Мак, Франц, Кохен, Платенхарт, Раковский, Есуайн