Лудогорец удари шампиона на Молдова

19:13
Лудогорец победи молдовския шампион Шериф (Тираспол) с 3:1 в първата си контрола от зимната подготовка в Белек (Турция). Шампионът и лидер в "А" група след есенния полусезон
доминираше през целия мач и стигна до успеха след попадения на трима чужденци.

Лудогорец започна активно, но противно на логиката Шериф поведе в резултата след точно попадение на Александър Дедов в 8-а минута след удар от границата на наказателното поле.
Четири минути по-късно разградчани изравниха чрез румънеца Козмин Моци, който се разписа с глава след центриране на Емил Гъргоров.

Лудогорец продължи да доминира и заслужено поведе в 25-а минута след гол на новото попълнение Неманя Милисавлевич, който бе изведен в чиста позиция от Марселиньо и с техничен удар прати топката в мрежата на молдовците.

След почивката старши треньорът на Лудогорец Ивайло Петев смени почти целия състав, но Лудогорец продължи да държи инициативата.

В 52-а минута влезлият като резерва Мичел Бургзорг получи директен червен картон за груб фаул. На негово място влезе Безяк и така се запази численото равенство на терена.
В последния половин час игра на терена за Шериф се появи българският нападател Владислав Мирчев, който е на проби в тима.

В 70-а минута Лудогорец получи право да изпълни дузпа, но вратарят на Шериф спаси удара на Иван Стоянов. Българският шампион все пак стигна до трети гол в 80-а минута, когато Роман Безяк получи добра топка и стреля технично в мрежата. В добавеното време друго ново попълнение на Лудогорец Себастиян Ернандес можеше да дооформи разгрома за молдовците, но от 10-ина метра стреля в аут.

Лудогорец (Разград) - Шериф (Тираспол) - 3:1 (2:1)

Голмайстори: 0:1 Александър Дедов 8, 1:1 Козмин Моци 12, 2:1 Неманя Милисавлевич 25, 3:1 Роман Безяк 80 червен картон: Мичел Бургзорг (Лудогорец) 55

Съставът на Лудогорец: Голубович, Кайсара, Гулдан, Моци, Витиня, Дяков, Генчев, Милисавлевич, Александров, Марселиньо, Гъргоров (през второто полувреме в игра влязоха: Чворович, Мантула, Бургзорг, Мантула, Бакалов, Костадинов, Иванов, Стоянов, Кишада, Безяк, Ернандес, Марем)