ЦСКА врътна зрелищен хикс с руснаци

19:05
ЦСКА завърши 3:3 с втородивизионния руски отбор УФА в последната си проверка по време на подготвителния зимен лагер в Турция.

В 6-та минута бразилският полузащитник Лукас Саша центрира от фаул в наказателното поле на руския отбор и защитникът Павел Аликин в желанието си да изчисти топката я изпрати в мрежата на своя вратар Михаил Барановски - 1:0 за ЦСКА. В 18-та минута Ивайло Чочев подаде на левия фланг на Михаил Венков, който центрира по най-добрия начин и новото попълнение на ЦСКА Мартин Камбуров от непосредствена близост увеличи на 2:0 за ЦСКА.

След двата бързи гола за ЦСКА руският отбор се опита да вземе инициативата и в 27-та минута само отличната проява на чешкия вратар Томас Черни предотврати сигурен гол, като отбитата от него топка срещна и напречната греда. В 31-та минута обаче Томас

Черни бе безпомощен след силния удар на Азамат Засеев, който намали резултата - 1:2. А в 42-та минута Андрей Михеев изравни - 2:2, при който резултат двата отбора се оттеглиха на почивка.

Второто полувреме също донесе доста емоции и голове. В 55-та минута младият Ангел Грънчов отново изведе ЦСКА напред в резултата - 3:2, но в 58-та минута Константин Покоритов изравни от фаул след директно центриране и неумела намеса на защитата на "червените".
Отборът на ЦСКА се завръща в България в неделя, 27 януари, като самолетът от Турция трябва да кацне на летище София в 20,25 минути.

ЦСКА /България/ - УФА /Русия/ - 3:3

Голмайстори: 1:0 Павел Аликин 6 автогол, 2:0 Мартин Камбуров 18, 2:1 Азамат Засеев 31, 2:2 Андрей Михеев 42, 3:2 Ангел Грънчов 55, 3:3 Константин Покоритов 58

Старши треньорът на ЦСКА Миодраг Йешич започна със следния стартов състав: Томас Черни, Васил Попов, Апостол Попов, Пламен Крачунов, Михаил Венков, Ивайло Чочев, Лукас Саша, Сержиньо, Серж Нюаджи, Мартин Камбуров, Мишел Платини