Шахтьор надви Динамо и се класира за финал в УЕФА Къп

21:25

Шахтьор Донецк победи с 2:1 Динамо Киев като домакин и с общ резултат 3:2 се класира за финал в турнира за Купата на УЕФА.

След силно начало на гостите от Киев, Шахтьор откри резултата с гол на Джадсон в 17-а минута. Бетао от Динамо не можа да изчисти добре едно центриране отдясно и нападателя на домакините с тупалка от границата на пеналта разстреля Богуш. До края на полувремето домакините бяха по-добрият отбор, но не успяха да вкарат второ попадение в мрежата на Динамо.

В 47-а минута, Бангура вкара изключително ценно попадение за киевци. Алиев с хитър пас изведе своя съотборник сам срещу вратаря и за нападателя не бе трудно да изравни резултата. Шахтьор натисна в последните минути на срещата и на няколко пъти играчите на Мирча Луческу пропиляха много добри възможности. Гладкий в 85-а минута пробва да прехвърли Богуш и топката премина на сантиметри от горната греда на Динамо.

Три минути преди края Илсиньо овладя на гърди едно центриране отдясно, преодоля Ел Кадори и със силен шут прати домакините на финала в Истанбул.

Шахтьор Донецк - Динамо Киев 2:1

1:0 - Джадсон - 17 мин
1:1 - Бангура - 47 мин
2:1 - Илсиньо - 87 мин

Шахтьор Донецк: Пиатов, Хубшман, Фернандиньо, Ядсон, Илсиньо, Луиз Адриано, Гай, Рат, Чигрински, Ишенко, Сърна

Динамо Киев: Богуш, Витао, Вукоевич, Шаблич, Алиев, Бангура, Ерьоменко, Милевски, Ел Кадори, Нинкович, Юсуф