Брадфорд изхвърли Вила и стигна до "Уембли" (видео)

00:27
Брадфорд стигна финал за Кепитъл Къп, въпреки че загуби полуфиналния мач-реванш срещу Астън Вила с 1:2. Отборът от четвъртото ниво на футболната пирамида в Англия обаче бе спечелил първия двубой с 3:1 и по този начин се добра до сблъсъка за трофея на "Уембли". Съперник на тима ще бъде излъчен измежду Челси и Суонзи, като уелсците имат аванс от два чисти гола преди реванша.

Брадфорд стана първият отбор от това ниво след Рочдейл през 1962 г., стигнал до битка за трофея. Вила пък записа една от най-разочароващите вечери в историята си и отпадна от тим, който е с 62 места по-надолу по дивизиите.

Бирмингамци откриха резултата в 24-ата минута чрез Бентеке, но така и не успяха да стигнат до втори гол. Вместо това гостите изравниха в началото на второто полувреме - в герой за Брадфорд се превърна нападателят Джеймс Хансън, вкарал за 1:1 в 55-а минута. До преди две години той работеше като магазинер в малък местен супермаркет, а сега е най-скъпият играч на клуба с цена около 7500 паунда.

В края Вайман се разписа за 2:1, но Вила нямаше нито сили, нито възможности да се добере до продължения.

A2-1B by ourmatch

degea97_
23.01.2013 14:51

Тоя Бентеке е пълен резил да млад е има хляб във него обаче просто не знам не се получават никак нещата при него .

obichamARSENAL
23.01.2013 14:14

До преди две години той работеше като магазинер в малък местен супермаркет, а сега е най-скъпият играч на клуба с цена около 7500 паунда. ЕВАЛА със Упоритост всичко се постига *smile*

overdrive
23.01.2013 13:36

Лично аз искам да видя финал Челси - Брадфорд повече от колкото Суонзи - Брадфорд, но ще видим. Успех!!

degea97_
23.01.2013 14:55

И какъв е смисъла Челси пускат едни и същи играчи всеки мач и пак нямат колектив ( не целя да обидя някого) но пак ще си вземат мача ако отидат на финал няма смисъл Суонзи - Брадфорд искам аз много 2-те най големи изненади в Англия този сезон .

dadeds
23.01.2013 12:58

Финалиста от Купата на Лигата не играе в Европа! Само победителя. Ако победителя си е осигурил място в Шампионска лига, то тогава правото да играе в Лига Европа се присъжда на шестия или седмия в класирането.

m_united
23.01.2013 14:58

Напълно вярно е това .Само спечелилия взима виза за европа,финалиста в никакъв случай.Много разбирачи има тук ,един обяснява че стоук играли в УЕФА като финалист,ами да защото турнира беше ФА къп,там може финалиста да участва

paunQ
23.01.2013 10:53

Брадфорд биха Уигън и Арсенал, които се представят горе-долу добре, та Астън Вила ли няма да бият, след като са трагични без Стенли (факт) ? Заслужен финал според мен. Можеше в първия мач да се реши всичко още, но допуснаха комичен гол, но пак се справиха. Браво на Брадфорд и успех на финала! *smile*

jimidim
23.01.2013 09:42

Само носителя на трофея играе...Никакъв шанс за финалиста да играе в ЛЕ..Това не е БГ,да си променят правилата както им скимне.

Jurka5
23.01.2013 10:28

Всъщност за ФА е точно така,ако финалиста падне от отбор,който ще играе във ЕКТ и те ще играят. Стоук преди 2-3 години така играха,паднаха от Сити на финала и после играха ЛЕ. За тази купа обаче не е така. Трябва да си бият на финала.

levskirealfen
23.01.2013 10:02

Явно не си запознат с правилата в Англия! Точно така е, ако Челси стигне до финала и победи (и накрая на сезона завърши в топ 5), то Брадфорд ще играе в ЛЕ. Същия начин е и в ФА Къп. Ако обаче 2 отбора от топ 5 на Англия играят финал, то право на участие получава 6тия

23.01.2013 00:58

Напълно заслужен финал за тези момчета!!! Дадоха и сърце и душа и успяха!!! Браво само адмирации за тях и дано да спечелят и финала!!!

lord_vasilev
23.01.2013 00:56

Tова се нарича магията на Английския фубол .....

23.01.2013 15:38

Хаха как може да наречеш слонзи аутсайдери.Та те са много силен отбор.За Братфорд да,но Слонзи,пич я се стегни.Дано финалът е м/у Братфорд и Слонзи.Според мен много трудно лебедите ще изпуснат финала,а като се има за противник на финала 4-и нива по-долу едва ли.То за да бъде по-равно на Уембли.Но във футбола всичко се случва,аз сам за Слонзи,защото ме кефят,а и нека и те да имат поводи за радост.Челси си има такива постоянно,и как ще е друго при тозкоз пари от Абрамович.

blue4ever
23.01.2013 10:37

Не бързай да отписваш Челси... 2 гола не са нищо, а и формата на Челси като гост е унищожителна...