Юве смачка Лацио, но не успя да победи (видео)

23:39
Ювентус и Лацио завършиха 1:1 в първи 1/2-финален мач от турнира за купата на Италия.

Двубоят започна с две добри възможности за бианконерите. Секунди след началото на срещата Маркети изпревари Маркизио и предотврати сигурен гол, а малко след това Бонучи с глава стреля в аут. В 10-а минута и Погба би малко встрани. Старата госпожа постепенно затегна обръча около вратата на орлите и наложи сериозно надмощие. В 20-а обаче Сторари сгреши, като изпусна една топка пред краката на Флокари, но успя бързо да реагира и запази вратата си суха. Две по-късно изстрел на Погба с глава не намери целта. В средата на първата част натискът на Юве се притъпи, а в 35-а грешка на Мароне като по чудо не завърши с гол. В края на първата част Бонучи бе принудително заменен от Касерес.

И през втората част Юве бе по-добрият отбор. В 55-а Матри стреля от движение, но стражът на Лацио изби в корнер. В 63-а обаче логичното се случи. Пелусо надскочи защитник на орлите и с глава вкара за 1:0. В 72-а след чудесна атака удар на Видал срещна гредата. Осем по-късно Маркети с мъка отрази изстрел на Матри. В 86-а след центриране от корнер гостите изравниха. Вучинич лошо отклони към далечната греда, където Маури засече за 1:1. Така, без да създадат нито едно чисто положение и след като бяха тотално надиграни, орлите си тръгнаха с чудесен резултат преди реванша.

Стартови състави:

Ювентус: Сторари, Бардзали, Бонучи, Мароне, Исла, Видал, Погба, Пелусо, Джакерини, Маркизио, Матри

Лацио: Маркети, Каванда, Биава, Киани, Кана, Гонзалес, Ледесма, Лулич, Ернанес, Маури, Флокари

szólj hozzá: Juventus vs Lazio 1:1 GOALS HIGHLIGHTS