Замбия се издъни срещу Етиопия (видео)

20:20
Настоящият шампион на Африка по футбол Замбия направи разочароващо равенство 1:1 срещу Етиопия, която от 35-ата минута игра с 10 души на терена на стадион "Мбомбела", в първия си мач в група "С" от тазгодишното издание на турнира за Купата на африканските нации.

Една пропусната дузпа (Саладин Сеид от Етиопия в 25-ата минута), един изгонен вратар (Джемал Тасеу от Етиопия в 35-ата минута), 7 жълти картона отбелязаха мача, който бе завръщането на Етиопия в турнира за Купата на африканските нации след 1982
година.

Замбия откри резултата в продълженията на първото полувреме чрез Колинс Мбесума. Крайното 1:1 бе оформено от Адане Гирма в 65-ата минута на мача.

На стадиона имаше и около 10 000 привърженици на  Етиопия, които започнаха да хвърлят по терена вувузели и други предмети при изгонването на вратаря Джемал Тасеу.