Ботев Пл постигна зрелищна победа при дебюта на Мъри

16:53
Ботев Пловдив победи с 4:2 третодивизионния Свиленград в първата си приятелска среща от зимната подготовка. Двубоят беше неофициален дебют за новия старши треньор на пловдивчани Станимир Стоилов.

В Александруполис тимът на Свиленград изненадващо излезе напред в резултата още в 8-ата минута чрез Аян Садъков-младши. Само две минути по-късно Петър Атанасов изравни след разбъркване в наказателното поле. В 23-ата минута добра бразилска комбинация в състава на"канарчетата завърши с ново попадение. Енрике и Виейра си размениха няколко подавания в наказателното поле, топката достигна до Николай Павлов, който на празна врата не пропусна за 2:1. Петьо Димитров възстанови равенството в 60-ата минута, но в последните минути на проверката Ангел Рахов и Костадин Дяков реализираха нови два гола в полза на Ботев и оформиха крайното 4:2.

На 23 януари пловдивчани ще изиграят втората си контролна среща през зимата, в която техен съперник ще бъде Чавдар Етрополе.

Състав на Ботев: Адам Стаховяк, Стефан Станчев, Сивард Спрокел, Бобан Грънчаров, Артур Енрике, Борис Галчев, Томаш Иршак, Николай Павлов, Петър Атанасов, Вандер Виейра, Иван Цветков (като резерви влязоха Андонов, Христов, Караславов, Рахов, Марин, Паласуелос, Огнянов, Костов, Дяков, Неделев, Бамого).