Ботев Враца надигра Септември с 2:0 в контрола

16:08
Елитният Ботев Враца победи втородивизионния Септември Симитли с 2:0 в контрола, играна в Симитли.

За Септември това беше втора проверка през последните два дни, докато за Ботев това бе първа приятелска среща за новата година. Старши треньорът на Ботев Враца Антони Здравков заложи на два различни състава в двете полувремена.

Головете за врачани вкараха Борисов още във 2-ата минута и Кирил Иванов в 75-ата минута. Домакините от Септември пропуснаха много положения чрез Георгиев, Тонев, Митревски и Лулейски. В 24-ата минута опитният Радослав Бачев пропусна и дузпа, след
като нацели страничната греда.

Главният съдя Ивайло Стоянов от Петрич вдигна повече от 10 жълти картона в мача, а 8 минути преди края показа и червен картон на Тонев от Ботев Враца. Мачът се игра при по-скоро пролетно време и пред около 200 фенове на стадиона в Симитли, включително и десетина човека от Враца.

Елитният Ботев продължава лагера си в Мелник, докато Септември ще се готви при местни условия.