Шалке подчини Хановер с 5:4 (видео)

00:37
Шалке 04 победи Хановер 96 с 5:4 на "Фелтинс арена" в първи мач от 18-я кръг на Бундеслигата.

Кралскосините поведоха в резултата в 44-та минута, когато Джеферсон Фарфан се разписа.

След почивката падна дъжд от попадения. Дракслер удвои преднината на миньорите в 49-та минута.

Десет минути след началото на второто полувреме Серджо Пинто намали, а Хушти изравни само четири минути по-късно.

Последваха нови силни моменти за домакините от Гелзенкирхен. В 64-та минута Хьогер пак изведе Шалке напред в резултата, а Чиприан Марика отбеляза четвърто попадение за домакините три минути по-късно.

В ответната атака Хусти върна надеждата в редиците на Хановер.

Шалке затвърди успеха си в 88-та минута, когато Холтби се разписа. Бившият футболист на Манчестър Юнайтед Маме Диуф оформи крайното 5:4 в даденото от съдията продължение на срещата.