Националите на Етиопия ще получат рекордни премии при успех в КАФ

18:37
Всеки футболист от състава на Етиопия ще получи по над 100 хиляди долара премия, ако националният отбор спечели турнира за Купата на aфриканските нации.

Етиопия се завръща на финалите на надпреварата след повече от 30 години отсъствие, а президентът на футболната централа на страната Сахилу Гебремариам заяви, че играчите ще вземат по 111 хиляди долара бонус при титла и по 55 хиляди долара при класиране на финала. Премията за старши треньора Сюнет Бишоу ще бъде "значително по-голяма", ако отборът стигне до мача за трофея.

Етиопия спечели турнира през далечната 1962 година, но за последен път игра на финалите на състезанието през 1982 година.

Тимът сега е в група с Гана, Мали и Конго. Турнирът за Купата на aфриканските нации стартира на 19 януари в Южна Африка.