Сошо изненада Марсилия

09:34
Сошо победи гостуващия Олимпик Марсилия с 3:1, въпреки че игра половин час с човек по-малко в мача от 20-ия кръг на френското футболно първенство. С първия успех в последните си седем мача в Лига 1 възпитаниците на Ерик Ели събраха 19 точки и се изкачиха на 17-ото място във временното класиране, измъквайки се от зоната на изпадащите. Марсилци пък прекъснаха серия от три поредни победи останаха с 38 точки на третото място, като пропуснаха да се изравнят с лидера Олимпик Лион, който има 41 точки.

Двата отбора бяха затруднени от снеговалежа на "Огюст Бонал", но домакините се възползваха по-добре от тежките условия и успяха да открият резултата още в 17-ата минута, когато Слоан Прива вкара, след като засече с глава центриране на Рафаел Диас
от корнер. Пет минути преди почивката Сошо удвоиха аванса си. Диас центрира от фаул от дясно, вратарят Стийв Манданда не успя да избие добре, топката отиде към Давид Соже, който отново я върна пред вратата и Седрик Бакамбу с глава направи 2:0.

Веднага след подновяването на играта Сошо стигна до трети гол. Себастиан Руде пробия от дясно и зцентрира в пеналта, а в опита си да изчисти Жереми Морел отклони топката в собствената си врата. В 55-ата минута гостите също стигнаха до попадение. Род Фани
пусна пас към Дордзън Аю по дясното крило, той напредна и с удар от ъгъла на наказателното поле не даде шансове на Симон Пуплен.

Шест минути по-късно домакините останаха с човек по-малко на терена. Жозеф Лопи получи втори жълт и червен картон след нарушение срещу Матийо Валбуена. Малко по-късно Олимпик имаше шанс за ново попадение, но Никола Нкулу стреля в гредата с глава след подаване от корнер на Валбуена.