Атлетико дръпна със седем точки на Реал след успех над Сарагоса

22:23
Атлетико Мадрид се наложи над гостуващия Сарагоса с 2:0 в мач от 19-ия кръг на испанското футболно първенство.

Така възпитаниците на Диего Симеоне продължиха перфектната си домакинска серия с десета поредна победа на "Висенте Калдерон" от началото на сезона в Примера дивисион.

Португалецът Тиаго Мендеш откри резултата в 31-ата минута, след като засече с глава центриране на Габи Фернандес от корнер от ляво.

Седем минути по-късно Арда Туран беше повален в наказателното поле от Кристиан Съпунару и Радамел Фалкао реализира отсъдената дузпа, за да запише 18-ия си гол в шампионата.

След почивката домакините продължиха да контролират мача, но до нови сериозни положения не се стигна. В успеха столичани се утвърдиха на второто място с 44 точки, със 7 повече от третия Реал Мадрид.