Пирин ГД с втора загуба в Турция

20:07
Пирин Гоце Делчев претърпя второ поражение по време на лагера си в турския курорт Белек, като днес отстъпи с 0:1 на казахстанския шампион Шахтьор Караганда. В събота Пирин (ГД) отстъпи с 0:3 на турския елитен клуб Карабюкспор.

В днешната среща единственото попадение падна в началото на мача от дузпа, за която гоцеделчевци претендираха, че е напълно нереална. В яда си те протестираха поне пет минути срещу решението на съдията Мехмет Таръм.

След почивката старши треньорът на Пирин (ГД) Тенчо Тенев направи няколко промени и българите започнаха да атакуват много опасно. Пропуски на Борислав Хазуров, Виктор Шишков и Свилен Щерев обаче лишиха зелените от Югозападна България от равенство, а може би и от пълен обрат. Съдията Таръм продължи с неадекватните си решения и след почивката, като на три пъти не вдигна червени картони за играчи и на двата отбора за брутални влизания.