Лацио с класически успех над Катания за купата

23:53
Лацио победи Катания с 3:0 у дома в 1/4-финален мач от турнира за Купата на Италия.

Орлите извадиха късмет в 5-а минута, когато страхотен удар на Изцо от гостите срещна гредата. Столичани постепенно натиснаха, но изстрели на Кандрева и Ернанес пропуснаха целта. В 30-а минута обаче левият защитник Раду засече с глава центриране на Кана от корнер и откри резултата.

През втората част Катания се активизира и опита да обърне развоя на събитията, но в 61-а Ернанес след асистенция на Флокари бе точен за 2:0. В 90-а минута отново бразилецът оформи крайното 3:0.