Григор Димитров отпадна в първия кръг на турнира в Сидни

10:35

Григор Димитров отпадна още в първия кръг на турнира по тенис за мъже в Сидни, след като отстъпи с 3:6, 1:6 на италианеца Фабио Фонини под жегата на австралийското слънце.

Българският тенисист, който загуби финала на турнира в Бризбейн срещу Анди Мъри в събота, започна добре срещата с Фонини, но натрупаната умора и предпазливостта преди откритото първенство на Австралия дадоха логичния резултат. Димитров поведе рано в мача и имаше отличен шанс за пробив при 40:0, но не успя да го постигне и Фонини придоби психологическото предимство в мача.

Фонини спечели бързи пет гейма за победа в първия сет, а през втория неговата серия продължи до 5:0, като той беше подпомаган от множеството непредизвикани грешки от страна на българския си съперник.

Загубата остави Григор Димитров без точки за ранглистата на АТП и с 4.5 хиляди долара от наградния фонд.