Бенитес: Не съжалявам за решението си

09:09
Мениджърът на Челси Рафаел Бенитес не съжалява, че остави част от лидерите на тима на пейката в мача с Куинс Парк.

Бенитес даде почивка на Мата, Рамирес, Азар и Ашли Коул, а ротацията не сработи и последният тим в таблицата срази сините като гост.

"Не съжалявам, защото не можем да разчитаме на едни и същи играчи във всеки мач. Бяхме уморени и ни липсваше прецизност. Допуснахме грешка и те се възползваха", заяви Бенитес.

"Когато излизаш срещу отбор от дъното на класирането е нормално да се довериш на футболисти, които по-рядко играят и аз го направих. Продължавам да им вярвам", допълни мениджърът на Челси.

Cvet666
03.01.2013 17:03

То и преди този мач се знаеше че нямаме шансове за титлата, нямаме Анчелоти или Мауринио да стопят 14 точки ,май бяха, зад Ютд. Тази година 3-то място трябва да ни е целта ,защото отборите на Тотнам ,Евертън, УБА, Арсенал догонват доста бързо. Ако вземем Кепътил или ФА къп ще е добре. ЛЕ също я отписвам ,защото и да искаме неможем да я вземем, защото там конкуренцията е много също...Ливърпуул, Лион, Интер, Тотнам, Атлетико и много други. Този мач е лъч светлина за КПР и Хари Худини, а за нас показно че сме още далеч от шампионската форма и трябва да работим още много за да я стигнем. *beer*

headhunters
03.01.2013 14:18

Грешката на Бенитес е , че всеки мач пуска провала Торес и той естествено за благодарност усира и малкото положения които имаме .. тая топка се удря в него сякаш е някакъв стълб, сам срещу вратаря да бие точно в него.. и то да беше само в 1 мач това както и да е, ами то постоянно , помня мача с Юнайтед.. излъга вратаря, остана на празна врата от 5 метра и щеше да я ритне в тъч.. дори не уцели вратата, вече почвам да си мисля че това нарочно го прави, то бива пропуски .. ама той има повече пропуски отколкото голове за цялата си кариера, по-добрия вариант е да се пуска Иванович нападател ( който се опитваше повече от него да вкара гол) , а Торес резерва или защита да ги гони ( поне скорост има) като луд ( явно за друго вече не става)

omonigotemile
03.01.2013 14:15

мата обяви в едно интервю преди няколко дни, че няма нужда от почивка и иска да играе всеки мач...

ganef
03.01.2013 14:09

Разбирам го до някаде,но футболисти като Мата,Азар,Рамирес се видя колко са важни за отбора!!!! Особенно Мата,голяма грешка беше че го пусна последните 10-15 мин само.

catalan
03.01.2013 13:50

То без това шанса за титлата им беше минимален и преди тоя мач, Юнайтед ще я вземат.

Double_De
03.01.2013 13:10

Грешката не му беше, че остави основни играчи да почиват, грешката му беше че на полувремето не пусна Мата и Азар а чака повече от час за единия, а другия който е най-добрия ни играч го пусна чак в 75 мин.........Можеше поне Коул да го остави титуляр, защото Бъртранд беше абсолютен статист.

agger5
03.01.2013 12:59

Стига бе няма за какво да обвинявате толкова треньора ,нормално е да даде почивка на играчите си и те са хора не са работи или не знам още какви да тичам всеки мач по 90 минути и с толкова натоварена програма особено последните 2 седмици... всеки отбор има такива момент в който губи и то от последния понякога има и голям късмет в тази игра *smile* .

rooney_fen_256
03.01.2013 12:13

Всички тръгвате да го обвинявате, а дори не се замисляте. Предните 3 седмици бяха изключително тежък период, с много мачове, Челси беше домакин срещу последния в класирането, еми кажете ми че и вие нямаше да направите като Бенитес??? Почит всеки един треньор, щеше да даде почивка на титулярите си, проблемът е че Торес е титуляр във всеки един мач на Челси през този сезон, така че малко или много умората е застигнала и него и е нормално да не направи нищо.

Juan_Mata10
03.01.2013 12:28

Съгласен съм с всичко освен тва с Торес,той уморен или не няма значение т.е винаги не прави нищо

panew
03.01.2013 11:49

Миналото е минало, този мач просто ни нямаше никакви и не приличахме на отбора, който сме. Просто трябва да забравим този мач..