Евертън удари Нюкасъл на "Сейнт Джеймсис Парк"

00:08
Отборът на Евертън се наложи като гост над Нюкасъл с 2:1 в последния мач от 21-ия кръг на английската Висша лига.

Резултатът на "Сейнт Джеймсис Парк" бе открит още в 2-ата минута, когато Папис Сисе се разписа за 1:0 в полза на свраките. В края на първото полувреме обаче карамелите възстановиха равенството чрез Лейтън Бейнс. В 60-ата минута Виктор Аничебе осигури пълен обрат за мърсисайдския тим, който впоследствие съумя да запази предимството си и прибави ценна победа към солидния си актив.

Така Евертън затвърди силното си представяне от началото на сезона и увеличи шансовете си в битката за позициите, даващи право на участие в европейските клубни надпревари. Нюкасъл пък остана на опасно разстояние от зоната на изпадащите, на 2 точки от 18-ия Уигън.