Два български гола в последния ден на островен турнир

15:45
Два български гола белязаха последния ден на новогодишния турнир на остров Гозо, в който взеха участие два елитни малтийски отбора, сборния отбор на Гозо, както и състав от италианския регион Силенто.

На финала Валета се наложи след изпълнение на дузпи срещу сборния отбор на Гозо, за който отново играха двама българи.

Стойко Сакалиев и Калин Ганчев започнаха за гозитанците, а Ганчев откри резултата в 9-ата минута. Две минути по-късно белгиецът Джейсън Ванделаноа изравни за Валета, а Демба Туре обърна развоя на срещата в полза на Валета. Сръбският защитник Милош Стоянович изравни за Гозо, а при дузпите Крис Баала изпусна за домакините от Гозо и те паднаха с 5:6 при наказателните удари.

В срещата за третото място Моста се наложи с 1:0 над Силенто, като Данаил Митев отбеляза единственото попадение в италианската врата.