Тотнъм разгроми Вила, Бейл наниза хеттрик (видео)

21:38
Гарет Бейл отбеляза хеттрик за победа на Тотнъм с 4:0 над Астън Вила, с което шпорите се завърнаха в челната четворка на английското първенство по футбол след срещите от 19-ия кръг.

Двата тима се оттеглиха на почивка при нулево равенство, но прекрасната игра на Бейл и неговите съотборници беше наградена с цели четири гола през второто полувреме. Джърмейн Дефоу откри резултата в 58-та минута, а уелсецът покачи на 2:0 секунди по-късно. Той оформи своя хеттрик между 73-та и 83-та минута, а Тотнъм си тръгна от Бирмингам с три точки и разгром.

Победата изкачи Тотнъм на четвърто място, но шпорите са с равен брой точки с отбора на Евертън, който по-рано днес се наложи с 2:1 над Уигън като домакин.

От друга страна отборът на Астън Вила допусна втора поредна катастрофална загуба. Така виланите останаха близо до зоната на изпадащите с незадоволителен актив от 18 точки.

A0-1Defoe by ourmatch
A0-2Bale by ourmatch
A0-3Bale by ourmatch
A0-4Bale by ourmatch