Лион пречупи Ница и се изравни по точки с ПСЖ

23:23
Лион се поздрави с класическа победа в последния си мач за тази година. Хлапетата, начело с Реми Гар", спечелиха домакинството си на Ница с 3:0 и се изравниха по точки с лидера Пари Сен Жермен, който заради по-добрата си голова разлика ще зимува на върха в Лига 1.

Двубоят на "Стад Жерлан" имаше трудно начало за ОЛ, който откри резултата в края на първото полувреме. В 40-ата минута Лисандро Лопес, който се възстанови от контузия, се разписа за моментното 1:0. Малко след подновяването на играта френският бранител Антони Ревейер доведе нещата до 2:0, а крайният резултата бе оформен от Бафетимби Гомис, който бе точен от 11-метров наказателен удар. Двата отбора завършиха срещата с по 10 човека, след като Деян Ловрен от Лион и Давид Оспина от Ница получиха червени картони.

Загубата смъкна Ница до 8-о място. Орлите финишираха есенния дял на шампионата на 3 точки от първата четворка.