Тулуза не се даде на Марсилия и заплете възела във Франция

09:09
Лидерът във френската Лига 1 Олимпик Марсилия завърши 2:2 у дома срещу Тулуза и загуби ценни две точки в борбата за титлата.

Дежурните голмайстори на двата отбора Мамаду Нианг и Андре-Пиер Жиняк отбелязаха по две попадения за равенството на "Велодром". Преди почивката голове не паднаха, но след подновяването на играта Жиняк откри за гостите в 48-а минута. В 63-а обаче Нианг изравни с глава. Девет по-късно отново Жиняк попари домакините, но Нианг не му остана длъжен и в 73-а оформи крайното 2:2.

По този начин Марсилия пропусна възможността да остане еднолично на чело след кръга и днес отборът на Ерик Герец може да бъде застигнат от Бордо. Шампионът Лион вчера се издъни за пореден път и загуби с 0:2 гостуването си на Валансиен, което почти сигурно означава, че Франция ще има нов шампион тази година.