Интер приземи \"орлите\", на две победи от Скудетото

08:50
Интер победи у дома Лацио с 2:0 в късния съботен мач от програмата на Серия А и направи нова голяма крачка към титлата. Първото полувреме завърши без голове, но след почивката "нерадзурите" пречупиха "орлите" и вече са на максимум 6 точки от четвъртото поредно Скудето.

Съли Мунтари в 30-ата минута можеше да изведе тима на Жосе Моуриньо напред в резултата, но стреля неточно. Седем по-късно нападателят на Лацио Мауро Сарате се измъкна от защитата на домакините, но Жулио Сезар спаси.

През второто полувреме Златан Ибрахимович за пореден път през този сезон демонстрира голямата си класа и поведе Интер към победата. В 58-а минута той пое една топка в половината на гостите, финтира защитник и направи вратаря на "орлите" безпомощен.

В 70-а минута при една контра Ибрахимович изведе Съли Мунтари зад защитата на Лацио и последният не сгреши за 2:0 в полза на "нерадзурите".

Интер има 10 точки преднина на върха в Серия А, но вторият Милан е с мач по-малко и днес играе с Катаня.

В друг двубоя от кръга, игран по-рано вчера, Реджина победи като гост Болоня с 2:1.