Литекс писа тройка на \"смърфовете\"

22:12
Литекс победи Локомотив Пловдив у дома с 3:0 в мач от 25-я кръг в родната А група. Тимът от Ловеч уби интригата в срещата още през първото полувреме, когато паднаха и трите попадения.

"Оранжевите" започнаха по-добре и в 22-а минута реферът свири дузпа за тима на Мъри Стоилов. Мартин Сечков задържа Крум Бибишков и потърпевшият вкара от бялата точка за 1:0 в полза на своите. Пет минути по-късно Бибишков отбеляза втория си гол в срещата, а в 39-а националът Станислав Манолев с глава направи резултата класически.

След почивката гол на Бибишков бе отменен заради засада, а до края нови попадения не паднаха, въпреки добрите положения и пред двете врати.

Съставите на двата отбора:

Литекс: Голубович, Барт, Петков, Манолев, Занев, Кишишев, Шандор, Сандриньо, Том, Дока, Бибишков

Локомотив Пловдив: Ставрев, Караманов, Милутинович, Илиев, Писаров, Данов, Джилио Том, Сечков, Мечеджиев, Кюмюрджиев, Сингбо