Волфсбург остана лидер, Дзеко вкара три

18:23
Волфсбург победи Хофенхайм у дома с 4:0 в мач от 30-я кръг в германската Бундеслига и остана на върха в класирането с 3 точки аванс пред Байерн Мюнхен. Първото полувреме завърши 0:0, но след почивката Дзеко с голове в 66-а, 74-а и 78-а минута оформи своя хеттрик и донесе успеха на "вълците". В 89-а минута и другият дежурен голмайстор на Волфсбург Графите се разписа за крайното 4:0.

Байерн Мюнхен спечели домакинството си на Борусия Мгладбах с 2:1. Бастиан Швайнщайгер откри за домакините в 33-а минута, но Филип Даем изравни 5 по-късно. Хамит Алтинтоп в 42-а минута възстанови аванса на "баварците". След почивката нови голове не паднаха, а успехът изведе Байерн на 2-о място в класирането.