Арсенал постигна нова паметна победа над Рединг, Касорла заби хеттрик (видео)

23:53
Арсенал надигра  Рединг с 5:2 в последния мач от 17-ия кръг на английската Висша лига. Испанският халф Санти Касорла се отличи с хеттрик за лондонския тим. Така артилеристите излязоха на 5-о място във временното класиране с 27 точки. Кралските поданици пък хвърлиха котва на дъното, оставайки с непроменен актив от 9 точки.

Двубоят на "Мадейски" започна равностойно, но след първите десетина минути топчиите наложиха тотална доминация. В 14-ата минута Гибс бе намерен непокрит по лявото крило. Английският бранител направи центриране към Подолски, който хладнокръвно овладя топката в наказателното поле на кралските поданици и я прати в мрежата на Федеричи.

4 минути по-късно Касорла отправи изключително мощен удар към целта, но за негово съжаление коженото кълбо мина на сантиметри от страничния стълб на вратата на домакините. Последваха пропуски на Уилшър и Подолски.

Малко след половин час игра немският нападател на артилеристите асистира за второто попадение на своя тим, което бе дело на Касорла. Секунди след това испанският полузащитник осигури класическо предимство на лондонския тим, отбелязвайки втория си гол в срещата.

До края на първото полувреме повече попадения не бяха регистрирани и двата отбора се оттеглиха на почивка при резултат 3:0 в полза на топчиите.

Втората част на срещата също бе разкрасена с много голове. В 60-ата минута Арсенал доведе нещата до 4:0 с хеттрик на Касорла, който се разписа на празна врата след образцова комбинация между Чембърлейн, Уилшър и Подолски.

Все пак обаче Рединг успя да отговори чрез Адам льо Фондр, който материализира груба грешка, допусната от противниковите защитници. Броени минути по-късно отбраната на артилеристите отново се пропука и в резултат на това Джими Кебе вкара още едно попадение в мрежата на Шчесни. Така малийският полузащитник върна мечтите на кралските поданици да се доберат до равенство срещу лондончани.

Надеждите на Рединг да сътвори частичен обрат срещу Арсенал угаснаха в 80-ата минута, когато Тио Уолкът оформи крайното 2:5, демонстрирайки елегантни изпълнения в противниково наказателно поле.

szólj hozzá: Reading vs Arsenal 2:5 MATCH HIGHLIGHTS