Билбао надви Майорка като гост

22:16
Атлетик Билбао спечели гостуването си на Майорка с 1:0 в среща от 16-ия кръг на футболното първенство на Испания.

Единственото попадение в срещата реализира Ариц Адурис в 11-та минута след удар с глава и асистенция на Андони Ираола. Нападателят на Билбао е на четвърто място при голмайсторите в Испания от началото на сезона с 10 попадения, а начело с 23 гола е звездата на Барселона Лионел Меси.

Отборът на Майорка е спечелил едва две точки в последните си 11 мача и заема 17-то място в класирането с 13 точки. Атлетик Билбао е на 11-та позиция с 21 точки.

В другия мач от тази вечер Хетафе и Осасуна завършиха 1:1. Кике Сола откри резултата за гостите в 84-та минута, а Диего Кастро от спорна дузпа в добавеното време изравни.
Осасуна игра с човек по-малко след 77-та минута, след като Емилиано Артентерос получи червен картон.

Осасуна е на 16-та позиция с 14 точки, а Хетафе е седми с 24 точки.