Шалке с шести пореден мач без победа в Бундеслигата

22:12
Шалке 04 продължава слабото си представяне в Бундеслигата, след като загуби с 1:3 от гостуващия Фрайбург в среща от 17-ия кръг. Възпитаниците на Хууб Стевенс нямат победа в шест поредни мач от шампионата.

Джеферсън Фарфан откри резултата за домакините в 20-та минута. Футболистите на Фрайбург направиха обрат само в рамките на няколко минути. Първо Ян Розентал изравни в 26-та, а в 32-та минута Жонатан Шмид направи 2:1.

Розентал се разписа за втори път в двубоя в 61-та минута, а в 81-та напусна игра, след като получи втори жълт картон. Осем минути преди края на двубоя Клаас Ян-Хунтелаар остави Шалке 04 също с 10 души на терена.

Победата изкачи Фрайбург на пето място в класирането с 26 точки, а Шалке 04 се смъкна на седмо място с 25 точки.