Миньор победи Банско и е на четвъртфинал за Купата

15:13
Миньор Перник се класира за четвъртфиналите на турнира за Купата на България по футбол. Възпитаниците на Николай Тодоров победиха с 2:1 втородивизионния Банско в мач-реванш от осминафиналите. Първата среща преди две седмици завърши 1:1 и Миньор се класира за четвъртфиналите с общ резултат 3:2.

Домакините откриха резултата в 10-та минута. Давид Стоянов напредна по десния фланг, центрира и от близо с глава Фарес Брахими вкара топката в десния горен ъгъл на вратата на Банско. Гостите изравниха след половин час игра. Капитанът на Миньор Ивайло Цветков не успя да изчисти добре топката в наказателното поле, тя попадна на крака на Петър Тончев и той бе точен с удар от въздуха.

Футболистите на Миньор стигнаха до победата шест минути след началото на второто полувреме. Камен Хаджиев бе точен с глава след центриране от ъглов удар на Александър Александров. В 87-та минута Брахими центрира към Александров, който обаче не успя да нанесе удар с глава и вратаря Веселин Ганев улови топката.